Novak Đoković na meču osmine finala US opena protiv Borne Goje

Đoković

Đoković u četvrtfinalu US opena: Novak rutinirao anonimnog Hrvata

Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale US opena pobedom nad Bornom Gojom 3:0 (6:2, 7:5, 6:4). Za to mu je bilo potrebno nešto manje od dva i po sata provedenih na terenu.

Srpski teniser je došao daleko lakše do trijumfa nad autsajderom iz Hrvatske, nego što je to bilo u prethodnoj rundi. Tada je bio na ivici ambisa protiv sunarodnika Lasla Đerea i morao je da preokreće zaostatak od 2:0 u setovima.

Sada je to izgledalo daleko bolje na terenu, mada i protivnik nije bio u Đereovom rangu.

Drugi reket planete je od prvog do poslednjeg gema bio taj koji se za sve pita na terenu. Čak je tako bilo i na početku drugog seta kad je Hrvat napravio brejk i poveo 3:0. Prethodno je prvi set rutinski pripao srpskom teniser.

Đoković je uspeo najpre da nadoknadi brejk zaostatka, a onda potom i spreči da ode u taj-brejk.

U trećem setu je, kao što to i čine vrhunski asovi, čekao svoju priliku. Čim ju je dočekao osvojio je gem na servis protivnika, te mirnom i staloženom završnicom priveo meč kraju.

Za ljubitelje statistike, valjalo bi istaći da je Đokoviću ovo bila rekordna 37 pobeda u noćnom terminu na Flešing Medouzu. Takođe, izjednačio se Andreom Agasijem i Rodžerom Federerom po broju plasmana u četvrtinale US opena – sva trojica su po 13. puta u karijeri to uspeli.

Protivnik Novaka Đokovića u četvrtfinalu US opena biće domaći teniser Tejlor Fric, 9. na svetu.