Novak Đoković; Foto: Beta/AP/Antonio Calanni

Đoković

Spektakl u Torinu: Đoković pao posle više od tri sata – Siner, publika i sudija su bili jači

Najbolji teniser sveta Novak Đoković poražen je od Italijana Janika Sinera. U drugom kolu “Zelene grupe” na Završnom mastersu u Torinu rezultat je bio 7:5, 6:7 (5:7), 7:6 (7:2) .

Meč je trajao više od tri sata, a prvi put u karijeri je savladao Đokovića i sada je skor 3:1. Đoković će sada za plasman u polufinale morati u četvrtak da pobedi Huberta Hurkača, koji će menjati povređenog Stefanosa Cicipasa.

Sve do 11. gema prvog seta oba igrača su bila sigurna na svom servisu, kada je Siner iskoristio prvu brejk loptu. I stigao do vođstva. U narednom gemu Italijan je sigurnim servisom potvrdio brejk i stigao do vođstva u setovima.

U drugom setu nije viđena nijedna brejk lopta. Pobednik se odlučivao u taj-brejku, u kom je viđeno sedam mini brejkova. Jedan više mini-brejk napravio je najbolji teniser sveta i tako je Novak Đoković stigao do izjednačenja.

Siner je u šestom gemu trećeg seta uspeo da oduzme servis srpskom teniseru. Ali, Đoković je odmah u narednom gemu uspeo da se revanšira svojim prvim brejkom na meču. Do kraja seta nije bilo brejka i pobednik se ponovo rešavao u taj-brejku. Ovog puta je Siner bio ubedljiv i slavio sa 7:2.

Za plasman u polufinale Đokoviću je neophodna pobeda u poslednjem, trećem kolu, a protivnik u tom meču biće mu Poljak Hubert Hurkač. U prvom kolu, Đoković i Siner su zabeležili pobede. Đoković je savladao Danca Holgera Runea, dok je Siner bio bolji od Grka Stefanosa Cicipasa.