Janik Siner

Tenis

Dok WADA traži dve godine suspenzije, Siner na drugom kraju sveta muku muči

Janik Siner, prvi nosilac turnira u Pekingu, u uzbudljivom meču drugog kola, nakon gubitka prvog seta uspeo je da okrene i savlada ruskog tenisera Romana Safijulina sa 3:6, 6:2, 6:3.

Ovo je Sineru bio drugi preokret u Kini, pa je jasno da od starta turnira muku muči s rivalima, dok WADA traži njegovu dvogodišnju suspenziju zbog dopinga.

Gledali smo buran prvi set u kom je Safijulin već na startu uspeo da oduzme servis Sineru. Uspeo je Janik da se konsoliduje i u petom gemu da vrati egal, ali je potom došlo do opuštanja i ribrejka koji je odlučio.

Od tog trenutka je zaigrao daleko bolje i protivniku u svega jednom gemu do kraja dopustio da stigne do brejk lopti – koje nije iskoristio. Prepustio je Safijulinu svega tri gema do kraja, duplo manje nego što je ovaj osvojio u prvom setu.

Siner će u narednom kolu igrati protiv Jiržija Lehečke. Češki teniser je takođe posle preokreta bio bolji od Roberta Batiste Aguta rezultatom 3:6, 6:2, 6:1.