Miomir Kecmanović; Foto: Beta/AP/Andy Wong, Louise Delmotte

Tenis

Kecmanović mučio Alkaraza, a onda bio počišćen iz Melburna: Miša ostao bez čuda i pomoći Đokoviću

Nije preterano reći da je Miomir Kecmanović pošteno mučio Karlosa Alkarasa u osmini finala Australijan opena. Ali, samo dva seta. Nakon toga više nije bio konkurentan drugom reketu sveta i glatko je počišćen sa terena “Rod Lejver arene”. Posle manje od dva sata tenisa rezultat je bio 3:0 (6:4, 6:4, 6:0) u korist Španca.

Krenulo je dobrim servis gemom i Miša je na početku dobro parirao favorizovanom protivniku. Međutim, Alkaraz pravi brejk već u trećem gemu i “lomi” prvi set. Imao je Kecmanović brejk šansu u osmom gemu, ali je nije iskoristio i prvi set je bio završen.

Karlos Alkaraz; Foto: Beta/AP/Andy Wong

U drugom je Srbin pružio još jači otpor, pa se čak pojavila nada da bi eventualno mogao do čuda i ogromne pomoći svom velikom prijatelju Novaku Đokoviću. Ali, nije se desilo. Nakon nekoliko sigurnih servis gemova u kojima je Kecmanović mučio rivala, potpuno je posustao u osmom, dozvolio je brejk i Alkaraz je ponovo sa 6:4 osvojio set.

Tu je, praktično, bio kraj meča, pošto je Španac Srbinu u trećem delu uručio “metlu” i deklasirao ga sa nulom. Jednostavno, intenzitetom i energijom je slomio svaki otpor Kecmanovića i vrlo brzo ga poslao kući.

Miomir Kecmanović; Foto: Beta/AP/Louise Delmotte

Alkaraz će u četvrtfinalu igrati protiv Aleksandera Zvereva koji je u pet neizvesnih setova savladao Britanca Kamerona Norija. Nemački teniser slavio je sa 3:2 – 7:5, 3:6, 6:3, 4:6, 7:6 (10:3), a meč je trajao četiri sata i pet minuta.

Zverev je šesti teniser sveta, dok je Nori 22. na ATP listi. Ovo je bio peti međusobni duel nemačkog i britanskog tenisera, a peti trijumf Zvereva.