Miomir Kecmanović

Tenis

Kecmanović u trećem kolu Vimbldona, ali tamo ga čeka pakao! Tomaš Mahač priredio preokret sezone

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u treće kolo Vimbldona nakon dramatične pobede u pet setova protiv Holanđanina Talona Grikspora. Posle skoro tri sata igre, Kecmanović je trijumfovao rezultatom 4:6, 7:6 (7), 1:6, 6:2, 6:3.

Meč je počeo povoljno za našeg igrača, ali je Grikspor brzo preokrenuo situaciju i osvojio prvi set. Kecmanović je u drugom setu uspeo da se vrati, dobivši taj brejk nakon 16 poena.

Treći set je pripao Holanđaninu, koji je dominirao i završio ga za 25 minuta. Međutim, Kecmanović je u četvrtom setu preuzeo inicijativu, napravio brejk i poveo sa 4:1, a zatim izjednačio na 2:2 u setovima.

U odlučujućem petom setu, Kecmanović je izdržao pritisak, napravio ključni brejk u osmom gemu i osigurao plasman u treće kolo.

U narednoj rundi, Kecmanović će se suočiti sa pobednikom italijanskog duela između Janika Sinera i Matea Beretinija.

Nestvaran “kambek” Tomaša Mahača

Češki teniser Tomaš Mahač pokazao je izuzetan karakter, pošto je gubio 2:0 u setovima i 5:0 u trećem, ali se vratio i uspeo da se plasira u drugo kolo.

David Gofan je bio njegov rival u drugom, tako da će Belgijanac morati kući ranije nego što je planirao.

Mahač će se u drugoj rundi najvažnijeg teniskog događaja na planeti sastati sa Romanom Safijulinom.