LASLO DJERE, teniser Srbije, na mecu protiv Alex Molcan, na Srpska open u Nacionalnom tenis centru. Banja Luka, 21.04.2023. foto: MN Press / ag Tenis, Srpska open 2023

Tenis

Laslo Đere slavio u Parizu: Tri seta i kupljena karta za drugo kolu Mastersa

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u drugo kolo Mastersa u Parizu nakon što je posle preokreta pobedio Luku van Aša sa 6:7, 6:4, 6:4.

Mogao je 34. igrač sveta manje vremena da provede na terenu da je rešio prvi set u svoju korist, a itekako je mogao to da uradi pošto mu je rano napravljeni brejk omogućio da servira za vođstvo pri rezultatu 5:4.

Ipak, tada je momak iz Sente odigrao loše i omogućio je Francuzu da se vrati u meč. Bolje je Đere otvorio i taj-brejk, poveo je sa 4:2, ali tu prednost je ispustio, pa je rival iskoristio drugu set loptu.

Drugi set nije dobro počeo po Lasla. Van Aš mu je odmah oduzeo servis, ali uspeo je Đere da odgovori sa dva vezana brejka što je bilo dovoljno da se dođe do izjednačenja.

Velika borba vodila se u odlučujućem trećem setu. Prvi je do prilika za brejk stigao 69. igrač planete, imao ih je tri i nije uspeo da ih iskoristi. Već u narednom, devetm gemu Đere je oduzeo servis Francuzu i potom sigurno odservirao za pobedu u meču koji je trajao dva sata i 41 minut.

Srpski teniser će u drugom kolu igrati protiv Rusa Karena Hačanova koji je bio bolji od Maksa Pursela.