Poraz Hamada Međedovića u polufinalu Astane, Printscreen: Twitter/@TennisTV

Tenis

Međedović propustio priliku za prvih 100: Rat taj-brejkovima ostavio mladog Srbina bez finala

Hamad Međedović nije uspeo da se plasira u finale turnira u Astani, pošto je doživeo poraz od Sebastijana Korde u “igri nerava” 6:7, 7:6, 7:6.

Skoro tri sata je trajao duel Srbina i Amerikanca, a sva tri seta su završena taj-brejkovima. Prvi je pripao srpskom teniseru, dok su naredna dva pripala njegovom protivniku.

Videlo se da Novopazarcu nedostaje iskustva u ovakvim duelima, pošto je u drugom i trećem setu, popuštao s koncentracijom baš u taj-brejkovima. A nije da nije imao svojih šansi.

Nažalost, osim što je ostao bez plasmana u finale, takođe je ostao i bez ulaska među Top 100 tenisera planete. Međedović će od narednog ponedeljka biti najverovatnije 104. na ATP listi.

Korda u borbi za titulu čeka boljeg iz meča Ofner – Manarino.