Danil Medvedev; Foto: Beta/AP/Heinz-Peter Bader

Đoković

Medvedev ispao iz Pariza! Crta se titula za Đokovića

Bugarski teniser Grigor Dimitrov plasirao se u osminu finala Mastersa u Parizu, pošto je savladao Rusa Danila Medvedeva 6:3, 6:7 (4:7), 7:6 (7:2)) posle dva sata i 56 minuta. Dimitrov se tako revanširao Medvedevu za prošlonedeljni poraz u osmini finala Beča.

Bugarin je ekspresno poveo 3:0 u prvom setu, vratio je Medvedev zatim brejk. Ali, odmah zatim je izgubio servis i Dimitrov je otišao na 4:2, a zatim priveo set kraju.

Drugi set je Medvedev otvorio mnogo bolje i poveo 5:2, ali je onda naglo pao. Čak se i svađao sa sudijom i navijačima i tako dozvolio Bugarinu da iskomplikuje set. Na kraju se došlo do taj-brejka u kom se Rus bolje snašao i uveo meč u treći set.

U trećem setu je prvi do brejka stigao Dimitrov, i kod vođstva 5:3 servirao za pobedu, ali je Medvedev uspeo da se vrati. Na kraju je ponovo izborio taj-brejk iako je kod rezultata 6:5 Dimitrov propustio dve meč-lopte. U taj brejku je, međutim, Grigor Dimitrov bio dominantan, poveo je 5:0 na startu i rešio sve dileme oko pobednika.

Protivnik Bugarinu u osmini finala biće Kazahstanac Aleksandar Bublik.