Danil Medvedev; Foto: Beta/AP/Andy Wong

Tenis

Medvedev umalo od gotovog napravio veresiju: Imao dve meč-lopte, izgubio set, pa počistio Portugalca

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, nakon što je ponovo imao težak posao pred sobom. Treći teniser sveta je pobedio Portugalca Nuna Boržeša u četiri seta. Rezultat je bio 3:1 – 6:3, 7:6(4), 5:7, 6:1. Rus je do svog trećeg četvrtfinala Australijan opena u poslednje četiri godine stigao posle tri sata i 11 minuta igre.

Meč je mogao da traje i kraće pošto je u trećem setu vodio sa 5:2. Potom je u desetom gemu imao i dve meč lopte na servis Portugalca. Ipak, na kraju je izgubio treći set, ali je četvrti dobio sa ubedljivih 6:1.

Dvostruki finalista Australijan opena će u četvrtfinalu igrati protiv devetog tenisera sveta, Poljaka Huberta Hurkača. On je prethodne noći slavio protiv Francuza Artura Kazoa sa 3:0 – 7:6(6), 7:6(3), 6:4. Tako stigao do svog prvog četvrtfinala u Melburnu.

Danil Medvedev je do sada imao negativan skor sa Hurbertom Hurkačem. Oni su se do sada sastajali pet puta, a pobedu više ima poljski teniser.

Kod dama pobeda i poraz Ukrajinki

Češka teniserka Linda Noskova plasirala se u svoje prvo grend slem četvrtfinale, pošto joj je Ukrajinka Elina Svitolina predala meč zbog povređe leđa. Svitolina, koja je bila u suzama, zatražila je medicinski tajm-aut posle gubitka prva dva gema na meču. Ipak, pri rezultatu 3:0 je odlučila da preda meč.

– Ovo nije bio način na koji sam želela da pobedim. Žao mi je Eline i nadam se da će uskoro biti dobro – rekla je 19-godišnja Noskova koja je u prethodnom kolu eliminisala prvu teniserku sveta Igu Švjontek.

Noskova će u četvrtfinalu Australijan opena igrati protiv još jedne Ukrajinke Dajane Jastremske. Ona se takođe plasirala u svoje prvo grend slem četvrtfinale. Jastremska je pobedila dvostruku grend slem šampionku, Beloruskinju Viktoriju Azarenku sa 7:6(6), 6:4.

Azarenka je pri rezultatu 6:5 u prvom setu servirala za set, imala je dve set lopte ali nije uspela da ih iskoristi. Taj deo igre je na kraju rešen u taj-brejku, koji je dobila Jastremska sa 8:6. Beloruskinja je potom u drugom setu povela sa 3:0, ali je Jastremska osvojila šest od narednih sedam gemova i prošla dalje.

Jastremska se na kraju meča nije rukovala sa protivnicom, ali je podigla reket ka Azarenki.