Iga Švjontek; Foto: Beta/AP/Bernat Armangue

Tenis

Neviđena drama u Madridu: Sudar Švjontek i Sabalenke za anale – titulu slavi Poljakinja

Poljska teniserka Iga Švjontek pobednica je Masters turnira u Madridu, pošto je u opštoj drami u finalu savladala Beloruskinju Arinu Sabalenku. Posle više od tri sata bespoštedne borbe, prva teniserka sveta je bacila na kolena drugu. Rezultat je na kraju glasio 2:1 (7:5, 4:6, 7:6).

Švjontek je u prvom gemu prvog seta oduzela servis protivnici, ali je Sabalanka uzvratila u narednom gemu. Do 11. gema nije bilo brejkova, kada je Švjontek stigla do novog brejka, a potom u narednom gemu servirala za prednost u setovima.

U prvih pet gemova drugog seta viđena su po dva brejka na obe strane. Obe igračice su potom bile sigurne na svom servisu sve do 10. gema, kada je Sabalenka, na servis Švjontek, iskoristila prvu set loptu i stigla do izjednačenja.

Pobednicu su odlučivale nijanse, ma čak i manje od toga. Dovoljno je reći da je odluka pala u taj-brejku trećeg seta, duboko iza vremena planiranog za kraj. Sabalenka je propustila dve meč lopte pri 6:5 u gemovima u trećem setu, a zatim još jednu u taj-brejku. Švjontek je imala jednu pri 6:5 u poenima u odlučujućem gemu, nije je iskoristila, ali jeste drugu pri 8:7 za kraj.

Švjontek je osvojila treću titulu ove sezone, a ukupno 20. u karijeri.