Hamad Međedović; Foto: MN Press

Tenis

Ništa od glavnog žreba Vimbldona: Srpski teniser eliminisan u drugom kolu kvalifinacija

Hamad Međedović nije uspeo da se plasira u finale kvalifikacija na Vimbldonu, pošto je u tri seta poražen od Kazahstanca Bebita Zuhajeva 6:7(3:7), 7:5, 6:4.

Imao je Međedović velike šanse da ipak reši ovaj meč u svoju korist. Ali je na kraju 128. reket sveta dozvolio 208. na ATP listi da ga pobedi i onemogući da bude u glavnom žrebu Vimbldona.

Teško i da se zaslužuje pobeda kada se ne napravi nijedan brejk. Doduše, Međedović je imao sjajnu priliku u drugom setu kod vođstva 4:3 da napravi brejk i povede 5:3 i servira za meč. Imao je tri brejk lopte, ali ih nije iskoristio i na kraju izgubio taj set.

U trećem setu je pretrpeo rani brejk. Ali kada je Kazahstanac servirao za meč Međedović je stekao dve vezane brejk lopte. Njih je propustio, pa je došao do još dve. Međutim, sve je spasao Zuhajev i na kraju zasluženo pobedio.

Na korak od glavnog žreba došao je Damir Džumhur. Predstavnik Bosne i Hercegovine pobedio je Nika Harta u tri seta 6:4, 3:6, 6:1. Za prolaz u glavni žreb, prvi nekog gren slema još od januara 2022. i Australijan Opena, Džumhur će igrati protiv Španca Moro Kanjasa, koji je 189. na ATP listi, 80 mesta lošiji od Džumhura.

Do finala kvalifikacija nije uspeo da dođe Dino Prizmić. On je poražen od Francuza Gastona u tri seta 4:6, 7:5, 6:2. A uspešan je bio i još jedan Francuz, daleko poznatiji. Rišar Gaske savladao je Kanađanina Galarnoa 6:1, 6:0.