Đoković

Novak poslao Rusa kući bez prolivene kapi znoja: Srbin rutinski do drugog kola Monte Karla (VIDEO)

Srpski teniser Novak Đoković rutinski se plasirao u drugo kolo masters turnira u Monte Karlu, pošto je u prvom rezultatom 2:0 bio bolji od ruskog igrača Romana Safijulina.

Prvi set mogao je komotno da se ne igra. Novak ga je rešio u svoju korist rezultatom 6:1 i to više nego rutinski.

U drugom, otvorio je Srbin dobro, ali je u drugom gemu “prosuo” dve brejk lopte, pa dozvolio Safijulinu da poravna na 1:1.

Zbog toga mu je Nenad Zimonjić sa tribina sugerisao da bi morao da se skoncentriše.

Na kraju, uspeo je Đoković da se opet konsoliduje, pa da gotovo na isti način privede ovaj meč kraju – 6:2.

Ceo duel trajao je svega 70 minuta. Inače, Safijulin nikada u karijeri nije dobio Top 5 igrača.

U narednom kolu, Novak će igrati protiv boljeg iz duela Muzeti – Fis. Biće to šansa da se Nole revanšira Muzetiju za prošlogodišnji poraz.