Olga Danilović

Tenis

Olga Danilović preokretom do finala: Druga Srpkinja posustala na samom kraju

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u finale kvalifikacija za Vimbldon pošto je posle preokreta pobedila Hrvaticu Antoniju Ružić rezultatom 2:1 (5:7, 6:2, 6:3) za dva sata i 13 minuta.

Ružić, 203. na WTA listi, uspela je da osvoji prvi set u kom je napravila tri brejka, a pretrpela dva. U drugom setu Danilović je napravila tri brejka, a pretrpela samo jedan, pa je lako uvela meč u odlučujući set.

U trećem setu Danilović je napravila jedan brejk što joj je bilo dovoljno da pobedi.

Danilović će u finalu kvalifikacija igrati protiv pobednice meča između Mađarice Dalme Galfi i Ipek Oz iz Turske.

Novak Djokovic and Olga Danilovic of Serbia laugh on court during their mixed doubles match against Qinwen Zheng and Zhizhen Zhang of China during the United Cup tennis tournament in Perth, Australia, Sunday, Dec. 31, 2023. (AP Photo/Trevor Collens)

Natalija nije uspela!

Sa druge strane, Natalija Stevanović eliminisana je u drugom kolu kvalifikacija za Vimbldon, porazom od australijske igračice Medison Inglis sa ubedljivih 2:0 (6:3, 6:0).

Stevanovićeva tako neće imati priliku da ponovi prošlogodišnji uspeh na travi, kada je uspela dase plasira u treće kolo Vimbldona, i dođe do meča sa Petrom Kvitovom.

Prilično slabo je delovala Natalija u odnosu na Australijanku, čemu svedoči i to da je Srpkinja osvojila svega tri gema u čitavom meču.

Prvi set bio je nešto uzbudljiviji, te je Inglis slavila sa 6:3, dok je u drugom bila vrlo raspoložena te je došla do pobede sa nulom u drugom setu – 6:0.