Serbia's Novak Djokovic wipes her face with a towel during the quarterfinal match against Denmark's Holger Rune at the Paris Masters tennis tournament, at the Accor Arena in Paris, Friday, Nov. 3, 2023. (AP Photo/Michel Euler)

Đoković

Pobeda bez slasti: Đoković izgubio set i zato se ne raduje – sve zavisi od drugih!

Novak Đoković je savladao Hurberta Hurkača u 3. kolu “Zelene grupe” Završnog mastersa u Torinu. Međutim, problem je što je to učinio u tri seta, umesto u dva, koja bi mu garantovala da sam zavisi od sebe.

Ovako, sa 2:1 (7:6, 4:6, 6:1), ima ostvarene dve pobede i jedan tesan poraz u drami protiv Janika Sinera. I to bi moglo da znači da neće proći grupnu fazu.

Sistem takmičenja je takav, da se broji svaki set, a Srbin je izgubio drugi protiv Hurkača i zbog toga bi mogao da bude eliminisan. Računica je jasna i zavisi od poslednjem meča između Janika Sinera i Holgera Runea.

Ako Siner bude odigrao viteški i sportski, pobedom bi odveo Đokovića u polufinale. U slučaju trijumfa Runea, Novak će spakovati kofere i otići kući.

Meč između Đokovića i Hurkača je trajao dva sata i šest minuta. Ovo je bio sedmi međusobni duel srpskog i poljskog tenisera. I sedmi trijumf Đokovića.

U prvom setu igralo se gem za gem, a pobednik je odlučen u taj-brejku, koji je pripao Đokoviću rezultatom 7:1. Poljak je prvi došao do brejka u petom gemu drugog seta. Hurkač je poveo 3:2, a onda je na svoj servis stigao do 4:2. Đoković je u osmom gemu pri vođstvu protivnika imao dve brejk lopte, ali ih nije iskoristio. Poljski teniser je prvi set dobio sa 6:4.

Đoković je briljirao u trećem setu, a svom rivalu je prepustio samo jedan gem. Srpskom teniseru je posle ovog meča neophodna pobeda Janika Sinera nad Holgerom Runeom kako bi se plasirao u polufinale turnira u Torinu.

Da podsetimo, Đoković je još ranije obezbedio prvo mesto na ATP listi na kraju godine. To je učinio osmi put u karijeri.