Andrey Rublev of Russia reacts during the men's singles semifinal match against Grigor Dimitrov of Bulgaria in the Shanghai Masters tennis tournament at Qizhong Forest Sports City Tennis Center in Shanghai, China, Saturday, Oct. 14, 2023. (AP Photo/Andy Wong)
Rubljov (Foto: Beta/AP Photo/Andy Wong)

Tenis

Rubljov načisto poludeo u Šangaju: Nervozni Rus napravio skandal pa izgubio finale (VIDEO)

Poljski teniser Hubert Hurkač trijumfovao je u finalu Mastersa u Šangaju protiv Rusa Andreja Rubljova u tri seta – 6:3, 3:6, 7:6. Tako se domogao druge ATP titule iz serije 1.000 u karijeri, posle trijumfa na turniru u Majamiju 2021. godine.

Meč je odlučen u fantastičnom taj-brejku trećeg seta, kada su obojica igrača imali po nekoliko meč lopti, a na kraju je srećniji i spretniji bio Poljak koji je slavio sa 10:8 posle četvrte meč lopte.

Rubljovu je poraz teško pao pa je potpuno izlomio reket u naletu besa, a generalno je bio izuzetno nervozan što se videlo u završnici trećeg seta kada je napravio skandal.

Rus napao fotoreportera

Verbalno se sukobio sa fotoreporterom koji se, navodno, kretao tokom poena koji je Rubljov izgubio u desetom gemu, za šta je kasnije opomenut od strane glavnog sudije.

Poljaku, 17. igraču na ATP listi, za osvajanje prvog seta bio je dovoljan jedan brejk, kod vođstva 3:2. Rus u prvom setu nije uspeo da stigne ni do jedne brejk lopte, ali je zatim značajno podigao nivo igre.

U drugom setu Rubljov je do brejka stigao već na startu kad je poveo 2:0 i zatim mirno priveo set kraju i stigao do izjednačenja. U trećem setu nije bilo brejka, ali je kod vođstva 5:4, na servis Rubljova, Hurkač propustio jednu meč loptu.

Drama u taj-brejku

U taj-brejku trećeg seta viđena je velika drama. Rubljov je vodio sa 5:3, imao i meč loptu na 6:5, koju nije iskoristio. Zatim je Hurkač imao dve meč lopte, na 7:6 i 8:7, ali ih nije iskoristio. Tek četvrtu na 9:8 jeste i tako je stigao do pehara.

Meč je sa tribina pratio i Rodžer Federer, legendarni švajcarski teniser i osvajač 20 grend slem pehara.