Holger Rune; Foto: Beta/AP/Graham Hughes

Tenis

Rune se onesvestio na terenu: Umalo pao sa stolice, pa dobio meč

Danski teniser Holger Rune plasirao se u osminu finala Mastersa u Sinsinatiju, pobedom nad Portugalcem Nunom Borhesom posle dva seta, 6:3, 7:6. Rune, 16. teniser sveta, pobedio je posle sat i 49 minuta. On je tri puta oduzeo servis protivniku, koji je napravio jedan brejk.

Međutim, meč je obeležila situacija iz drugog seta u kom je Danac, očigledno nenaviknut na velike vrućine, u jednom trenutku izgubio svest. Dobio je toplotni udar i umalo pao sa stolice tokom pauze između gemova.

Scena je bila vrlo uznemirujuća, ali je Rune uspeo nekako da dođe k sebi. Dobio je šećer i vitamine za podizanje energije, te je uspeo da nastavi meč. A potom i da ga dobije.

Kiša zaustavila Alkaraza

Rune će igrati protiv boljeg iz duela Španca Karlosa Alkaraza i Francuza Gaela Monfisa, čiji je meč prekinut zbog kiše. Uoči prekida Alkaras je prvi set dobio 6:4, a u drugom setu igrao se taj-brejk u kome je Monfis vodio 3:1.

Od ostalih mečeva, Britanac Džejk Drejper plasirao se u osminu finala pošto je pobedio Grka Stefanosa Cicipasa 3:6, 6:4, 7:5. Njegov protivnik biće pobednik meča Norvežanina Kaspera Ruda i Kanađanina Feliksa Ožea-Alijasima.

Mađarski teniser Fabijan Marošan pobedio je u drugom kolu Grigora Dimitrova iz Bugarske 4:6, 6:4, 6:3. Marošan će u osmini finala igrati protiv Amerikanca Bena Šeltona, koji je pobedio Argentinca Tomasa Ečeverija 6:7, 7:6, 6:3.