Karlos Alkaraz i Novak Đoković

Tenis

Šampionski i bez kalkulacija: Alkaraz pobedio Rusa i zakazao polufinale s Novakom u Torinu

Španski teniser Karlos Alkaraz savladao je Rusa Danila Medvedeva u dva seta sa 6:4, 6:4, i osvojio prvo mesto u grupi na Završnom mastersu u Torinu.

To znači da će se kao pobednik grupe drugi reket sveta u polufinalu u subotu sastati sa Novakom Đokovićem, drugoplasiranim u drugoj grupi.

Posle Rubljova, Alakaraz koji igra sve bolje u Torinu, kako turnir odmiče ka završnici, a danas je očitao lekciju još jednom Rusu za oko sat i po vremena igre.

U prvom setu gledali smo izjednačen tenis, a trenutak odluke usledio je u sedmom gemu kada je Alkaraz napravio brejk za 4:3 i potom lako stigao do vođstva u setovima.

U drugom setu je Karlos imao dve brejk lopte u trećem gemu, ali se Medvedev izvukao. Igrali su set za set do devetog gema kada je Medvedev napravio tri velike greške i trasirao put u poraz.

Alkaraz je odservirao gem za pobedu (6:4) i prvo mesto u grupi, dok je Medvedev posle poraza završio na drugom mestu i u sutrašnjem polufinalu će igrati sa Italijanom Janikom Sinerom.