Janik Siner; Foto: Beta/AP/Antonio Calanni

Đoković

Siner odigrao za Đokovića: Da li je time sebi potpisao “smrtnu presudu”?

Italijanski teniser Janik Siner savladao je Holgera Runea u poslednjem meču “Zelene grupe” Završnog mastersa u Torinu. Rezultat je bio 2:0 (6:2, ) i time je Siner povukao u polufinale i Novaka Đokovića.

Prvi reket sveta je, zahvaljujući izgubljenom setu protiv Huberta Hurkača, na iglama čekao ovaj meč. I zadovoljno trlja ruke posle istog, jer je dobio šansu da se bori za trofej koji je u karijeri osvajao šest puta. Pomogao mu je velikodušno Janik Siner. Ali, da li je Italijan svojom čestitošću potpisao sebi “smrtnu presudu”?

Jer, ukoliko dođe do njegovog novog duela sa Novakom Đokovićem u finalu, a vrlo je izvesno da bi to moglo da se desi, Srbin neće imati milosti. Iako će biti zahvalan Sineru za nesebičnu pomoć, igraće za odbranu trofeja i “osvetu” za poraz u grupnoj fazi. Upravo zbog čega je proživeo pravu dramu ovog četvrtka.

Prava drama u Torinu

Siner je sjajno počeo meč, uz dva brejka je poveo sa 4:0 i bez većih problema je prvi set priveo kraju. U drugom setu nije bilo brejkova, sve do 12. gema kada je Rune iskoristio treću set loptu i izjednačio na 1:1.

U trećem setu se vodila velika borba. Bilo je brejk lopti na obe strane, a odlučujući brejk Siner je napravio u devetom gemu. Na kraju je slavio posle dva sata i 32 minuta igre.

“Crvena grupa” donosi rasplet

Španac Karlos Alkaraz će u petak od 14.30 igrati protiv Rusa Danila Medvedeva. Od 21.00 će se sastati Nemac Aleksandar Zverev i Rus Andrej Rubljov. Medvedev je već obezbedio polufinale sa dve pobede, dok Zverev i Alkaraz imaju po jedan trijumf i jedan poraz. Rubljov je poslednji sa dva poraza.

Đoković brani titulu u Torinu, a u polufinale će ići na pobednika “Crvene grupe”. Srpski teniser je još ranije obezbedio prvo mesto na ATP listi na kraju godine. Učinio je to osmi put u karijeri.