LASLO DJERE, teniser Srbije, na mecu protiv Alex Molcan, na Srpska open u Nacionalnom tenis centru. Banja Luka, 21.04.2023. foto: MN Press / ag Tenis, Srpska open 2023
Laslo Đere (Foto: MN press)

Tenis

Sjajan dan za srpski tenis: Đere i Kecmanović podelili lekcije u Štokholmu

Srpski teniseri Laslo Đere i Miomir Kecmanović plasirali su se u četvrtfinale ATP trurnira u Štokholmu.

Kecmanović je u osmini finala savladao Danca Holgera Runea sa 2:0 (7:6, 6:3) za sat i 44 minuta.

Velika drama viđena je u prvom setu, obojica tenisera su čuvala servise, pa je odlučivao taj-brejk u kom je Srbin bio mnogo bolji.

Drugi set je počeo brejkom prvog nosioca turnira i šestoplasiranog sa ATP liste, ali je Kecmanović uzvratio i napravio čak tri brejka i tako stigao do velike pobede.

Protivnik 53. igraču sa ATP liste u četvrtfinalu biće bolji iz meča Elijas Imer (Švedska) – Dino Prizmić (Hrvatska) koji se sastaju u četvrtak.

Đere preslišao Amera

Nešto ranije, i Laslo Đere se domogao završnice turnira u Švedskoj. Momak iz Sente je bio bolji od Amerikanca Džefrija Džona Volfa sa 2:0 (7:5, 6:4) u meču koji je trajao sat i 38 minuta.

U prvom setu Đere je došao do brejka u petom gemu i potom servirao bez problema do desetog gema. Tada Volf oduzima servis sprskom teniseru ali Đere već u narednom gemu dolazi do ribrejka. Prvi set osvaja svojim servis gemom za 7:5.

Tokom drugog seta viđena je veća borba. Amerikanac je brejknuo Đerea i poveo sa 3:1. Srpski teniser zatim vezuje dva brejka i preokreće rezultat na 4:3. Nakon toga sigurno je servirao do kraja seta za pobedu u meču.

U četvrtfinalu Đere će igrati sa boljim iz duela Švajcarca Stena Vavrinke i Čeha Tomaša Mačaka koji takođe igraju u četvrtak.