Hamad Međedović i Olga odveli Srbiju
Hamad Međedović; Foto: MN Press

Tenis

Sjajni Međedović u drugom kolu Mastersa u Rimu: Razbio 42. igrača sveta za 76 minuta

Teniser Srbije Hamad Međedović plasirao se u drugo kolo Masters turnira u Rimu pobedom nad Australijancem Aleksejom Popirinom. Meč prvog kola, u kojem je Međedović imao devet asova i iskoristio sve tri brejk lopte, trajao je sat i 16 minuta. Na kraju je završen rezultatom 2:0 u setovima: 6:3, 6:2.

Jedinu šansu za brejk u prvom setu Međedović je imao u šestom gemu i uspeo je da je iskoristi. Dvadesetogodišnji igrač iz Novog Pazara i 121. na ATP listi već na startu drugog perioda oduzeo je servis svetskom broju 42, koji je izgubio svoj servis i u sedmom gemu drugog seta.

Međedovićev rival u drugom kolu biće 33. na ATP listi Španac Alehandro Davidovič Fokina. Prvi nosilac na šljaci u Rimu je svetski teniser broj jedan Novak Đoković.