Serbia's Novak Djokovic rests on the bench during a Davis Cup quarter-final tennis match against Britain's Cameron Norrie in Malaga, Spain, Thursday, Nov. 23, 2023. (AP Photo/Manu Fernandez)
Novak Đoković; Foto: Beta/AP Photo/Manu Fernandez

Đoković

Šok i neverica: Novak Đoković imao tri vezane meč lopte i izgubio od Sinera – odluka je na dublu!

Ovo baš boli… Novak Đoković je imao priliku da uvede Srbiju u finale Dejvis kupa, ali mu se desilo nešto što gotovo nikada nije. Ispustio je tri vezane meč lopte i potom izgubio meč od Janika Sinera rezultatom 2:1 (6:2, 2:6, 7:5). Zato će o protivniku Australije u finalu odlučivati duel dublova, koji će početi posle 18 časova.

Znalo se posle pobede Kecmanovića nad Lorencom Muzetijem (2:1) da je Srbiji za plasman u finale Dejvis Kupa potrebno da Đoković drugi put u šest dana Sinera, ali se Italijan revanširao Srbinu za poraz u finalu završnog Mastersa.

Nije dobro počelo za Srbiju, Siner je u prvom setu napravio dva brejka, rutinski poveo 1:0 i ponadao se da može da vrati Đokoviću za poraz u finalu završnog mastersa. Loš prvi set nije uticao na samopouzdanje Đokovića, koji je u drugom setu pokazao zašto je najbolji na planeti. Rutinski je izjednačio na 1:1, uz dva brejka viška, i uveo meč u odlučujući set.

Treći set je bio izuzetno napet i dramatičan. Đoković nije iskoristio brejk loptu u drugom i osmom gemu. Kod vođstva 5:4, Srbin nije iskoristio čak tri vezane meč lopte na servis Italijana, Siner je zatim izjednačio na 5:5, pa napravio brejk i potom servisom potvrdio pobedu kojom je sačuvao nadu Italiji da se plasira u finale.