Novak Đoković Masters Pariz

Đoković

Španci “zaboravili” da igraju tenis, Đoković i Srbija im zadaju završni udarac

Zakuvale su se borbe za plasman na završni turnir Dejvis kupa, a reprezentacija Španije kao domaćin grupe C u Valensiji, u kojoj je i selekcija Srbije, provela se u prvom meču kao “bosa po trnju”.

Nakon što je Srbija sa 3:0 u utorak nadigrala Južnu Koreju, istim maksimalnim rezultatom je od favorizovane Španije bila bolja ekipa Češke.

Najpre je 119. teniser sveta Tomas Mahač u dva seta bio bolji od bolje plasiranog Bernabea Zapate Miraljesa sa 6:4, 6:4, a potom je i u duelima “prvih reketa” Češka bila bolja.

Jiri Lehečka je, takođe sa 2:0, savladao Alehandra Davidoviča-Fokinu, ali nešto neizvesnije – 7:6, 7:5.

Španci su pokušali da izvuku makar bod u dublu, pa je Davidovič-Fokina proveo na terenu više od pet sati u nizu, ali nije vredelo. On i Marsel Granoljers su propustili dve meč-lopte u drugom setu i potpuno se raspali za poraz od 5:7, 7:6, 6:4.

To znači da će Srbija imati priliku da u petak, sa Novakom Đokovićem, izbaci velikog rivala iz konkurencije i potom se u subotu protiv Češke bori za prvo mesto u grupi. Prilika za završni udarac “crvenoj furiji” ne bi trebalo biti propuštena.