Nina Stojanović; Foto: MN Press

Tenis

Srpkinja se vraća na “velika vrata”: Turnir je osvojen, a povreda je prošlost

Srpska teniserka Nina Stojanović osvojila je ITF turnir iz kategorije 35 u Kuršumlijskoj Banji. Ona je u finalu savladala Vivijan Vulf iz SAD sa 2:0, po setovima 6:2 i 6:4.

Tako će naša reprezentativka ponovo steći renking, pošto se vratila na teren nakon dugog odsustva zbog povrede.

Nedavno je bila i deo Bili Džin King kup reprezentacije Srbije, koja je napravila uspeh plasmanom u plejof kroz Evroafričku zonu.

Nina je u jednom periodu bila najboljerangirana srpska teniserka, a posebno se istakla u dubl konkurenciji, gde je između ostalog igrala i u polufinalu Australijan opena.

Bila je blizu olimpijske medalje 2021. godine u Tokiju, gde je igrala sjajno u miks dublu sa Novakom Đokovićem, ali su nažalost predali meč za treće mesto usled Novakove povrede.