Karlos Alkaraz; Foto: Beta/AP/Ryan Sun

Đoković

Veče preokreta u Indijan Velsu: Alkaraz pokazao klasu Sineru, i on i Medvedev pobedili posle 1:6!

U finalu ovogodišnjeg Mastersa u Indijan Velsu igraće branilac titule, Španac Karlos Alkaraz i Rus Danil Medvedev. To je epilog fenomenalnih mečeva polufinala prethodne noći u kalifornijskoj pustinji.

Alkaraz se u finale plasirao pošto je u u polufinalnom duelu savladao Janika Sinera sa 2:1 (1:6, 6:3, 6:2). Počelo je loše za šampiona, jer osim što je kiša nekoliko puta prekidala meč, Siner je prvi napravio dva vezana brejka i prvi set osvojio sa čak 6:1.

Ipak, tada se “pali mašina” i Alkaraz sa jednim oduzetim servisom osvaja drugi set. U trećem je bio još dominantniji i pokazao je klasu Sineru, kome je ovo prvi poraz u 2024. godini.

Medvedev krenuo “pod ručnom”, pa se razgoropadio

I Danil Medvedev je morao da prođe isti put, od gubitka prvog seta 1:6, do preokreta i trijumfa u tri seta. Rus je bio bolji od domaćeg tenisera Tomija Pola rezultatom 2:1 (1:6, 7:6(3), 6:2).

Medvedev je bio, blago rečeno, očajan u prvom poluvremenu. Mnogo je grešio i Amerikanac je, ni kriv ni dužan, došao do vođstva u setovima. Bio je blizu i da dobije drugi set, ali u taj-brejku se Danil ipak volšebno izvukao. Nakon toga je meč bio “jednosmerna ulica” i Medvedev ga je rutinski priveo kraju u svoju korist.

Okršaj Alkaraza i Medvedeva će biti repriza prošlogodišnjeg finala u kom je slavio španski teniser.