PRintscreen: @undrthecosh

Fudbalska bajka u Poljskoj: Legendarni klub osvojio Kup – kao drugoligaš će igrati Evropu (VIDEO)

Da li je ovo jedna od najlepših fudbalskih priča koju ćete danas čuti? Četrnaestostruki šampion Poljske, Visla iz Krakova osvojila je danas Kup te države.

Ova vest nikako ne bi bila čudna da je od pre pet ili deset godina, ipak Visla već dve sezone igra drugu poljsku ligu. U finalu u Varšavi tim iz Krakova slavio je protiv prvoligaša Pogonja posle produžetaka rezultatom 2:1 (1:1).

500-bonusa

Tako je tim iz Poljske iako je u drugoj ligi obezbedio plasman u Evropu, Visla će igrati u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, ali će, i pored izuzetnog uspeha, najverovatnije i sledeću sezonu provesti u drugoj ligi Poljske.

Na današnjoj utakmici prvi gol viđen je upravo u mreži Visle u 75. minutu, a su igrači posrnulog velikana smogli snage te kasnim golom u 93. minutu odveli utakmicu u produžetke. Jedini gol u nastavku viđen je u 99. minutu za 2:1 i slavlje Visle.

SOCCERKVOTE: (5.20) ZAGLEMBJE SOSNOVJEC (4.00) VISLA (1.55)

Teško će u prvu ligu

Trenuno su peti u drugoj ligi četiri kola pre kraja šampionata, praktično bez šansi za direktnu promociju. Ipak postoji mogućnost da se tim plasira u prvu ligu preko plej-ofa u kom će igrati klubovi od trećeg do šestog mesta.

Posrnuli velikan poljskog fudbala Visla ima samo jedan šampionski pehar manje od najtrofejnijeg kluba i večitog rivala Legije iz Varšave, a poslednji, 14. put je prvak bila 2011. godine.

Inače, Visla je pre dve sezone tragično ispala iz lige, a sada je u poljskoj Ekstraklasi samo jedan klub iz Krakova – Krakovija. Derbi te dve ekipe proglašen je zvanično za jednu od najopasnijih utakmica na planeti.