Mariuš Lupu je ostvario het-trik u pobedi drugoligaša nad vicešampionom, Printscreen: Youtube/Prima sport

Het-trik “Zoroa” za senzaciju drugoligaša protiv vicešampiona u kvalifikacijama za Ligu Evrope, koreografija večeri u Bugarskoj

Krenula je i borba za Ligu Evrope, a u prvim mečevima 1. kola kvalifikacija najveća vest je rumunski drugoligaš Korvinul Honedoara. Tim koji je prošle sezone senzacionalno osvojio Kup Rumunije demolirao je u gostima favorizovani Pakš 4:0.

A Pakš nije bilo ko, već aktuelni vicešampion i osvajač Kupa Mađarske koji je tokom priprema ostao neporažen. Međutim, potpuno su se raspali u svom tek drugom učešću u evropskim takmičenjima.

Već u 9. minutu je Serđi Buš doneo iznenađujuće vođstvo, a očigledno se domaćin od tog šoka nije oporavio. U 3. minutu nadoknade prvog poluvremena nova lopta u mreži mađarskog tima za neverovatnih 0:2.

Zapeli su domaći u drugom poluvremenu, ali umesto boljeg rezultata, dogodila se potpuna bruka.

Sabo najpre dobija crveni karton u 76. a brojčanu prednost 10 minuta kasnije koristi Lupu svojim drugim golom. Isti igrač je na kraju upisao i het-trik pogotkom za 4:0 u 93. minutu.

7+ u Ružomberoku i gol i asistencija Srbina

Goleada je viđena i u Ružomberoku gde je gostovao Tobol iz Kazahstana 5:2.

Ovde su takođe gosti poveli, ali za razliku od Pakša, slovački klub se nije kockao sa svojim ugledom. Samo 2 minuta nakon što je srpski internacionalac doneo vođstvo Tobolu, Gabrijel je izjednačio.

U samom finišu prvog poluvremena smo videli čak 3 gola za 8 minuta. Selecki je doneo potpuni preokret u 40. ali je u 45. Ivanović asistirao Henenu za 2:2. Ipak, domaći odlaze na odmor sa prednošću jer je Mali u 3. minutu nadoknade poluvremena tresao mrežu.

U drugih 45 minuta su mreže mirovale do pred sam kraj. Madlenak je doneo dva gola vođstva Ružomberoku, a Mali svojim drugim golom doneo prednost koja donosi mirniji revanš.

Nekad pobeđivali Zvezdu i Real, a sad se raspadaju

Šerifa iz Tiraspolja se dobro sećamo svi, a pogotovo navijači Crvene zvezde i Real Madrida. Međutim, to nije više taj tim. Posle 8 šampionskih titula uzastopno, ostali su bez svih trofeja u Moldaviji prošle sezone.

A da nešto nije u redu videlo se i danas, jer su doživeli poraz na svom terenu od Zire iz Azerbejdžana 0:1. Pogodak je pao u 88. minutu, a strelac je bio Volkovi.

Švedski Elfsborg je rutinski rešio verovatno dvomeč protiv kiparskog Pafosa trijumfom u prvom meču 3:0.

Zeneli je doneo rano vođstvo, a isti igrač je u 59. minutu promašio penal. Ipak, na odbitak je naleteo Halt i duplirao vođstvo. U međuvremenu su Kiprani i ostali sa igračem manje.

Konačan rezultat je postavio Frik u 82.

Maribor pao u Bugarskoj

Maribor je poražen u Plovdicu od Boteva 2:1, ali ipak je i dalje veliki favorit za prolaz dalje u ovom dvomeču.

Pre početka meča smo videli i možda najlepšu koreografiju ove večeri. Domaći navijači su predstavili jednog od sebe sa kriglom u ruci i tragovima tuče na ruci.

Printstcreen: Youtube/Gong.bg

I time su najavili odlično otvaranje meča svog tima. Nigerijski napadač Udžah je postigao sjajan gol glavom u 9. minutu.

Toliko vremena je prošlo otprilike kada se zatresla mreža na suprotnoj strani. Ovog puta posle udarca sa distance Sirvisa, a lopta je uz malo sreće prevarila golmana.

U 74. minutu je Iliev uspeo da postigne gol i tako donese pobedu svom timu.