Bajer Leverkuzen Neverluzen Roma

Ludnica u Nemačkoj: “Neverluzen” peti put zaredom izbegao poraz u poslednjim sekundama! Atalanta rutinirala Marselj (VIDEO)

Fudbaleri Atalante su se rutinski plasirali u finale Lige Evrope pobedom od 2:0 nad Marseljem, gde će igrati protiv Bajera iz Leverkuzena (poznatog kao “Neverluzen”), koji je uspeo da se još jednom u ovoj sezoni spasi u poslednjim minutima, ovog puta protiv Rome.

Iako su fudbaleri Danijelea de Rosija vodili 2:0, odnosno poravnali 0:2 s Olimpika iz prvog meča, preko dva penala koja je u golove pretvorio Leandro Paredes (43′ i 66′), autogol Đanluke Manćinija je na kraju presudio popularnoj Vučici.

Slotomanija

Na kraju, golom Josipa Stanišića, Leverkuzen je opet u sedmom minutu nadoknade izbegao poraz.

Ćabi Alonso i njegova četa su opet bili blizu toga da prvi put ove sezone izgube zvaničnu utakmicu, ali eto, nije se dalo Romi.

A ruku na srce, da nije bilo odbačenog Srbina Mileta Svilara i njegovog dvocifrenog broja odbrana, “Neverluzen” bi ubedljivo pobedio. A ovako, nije poražen ni 49. put zaredom ove sezone.

Inače, podatak večeri je definitivno taj da na poslednjih pet mečeva, na kojima je Leverkuzen izjednačio, to se nije događalo pre 89. minuta. Zaista neverovatno kakav karakter ima ovaj tim.

Što se Atalante i Marselja tiče, rezultat je bio 3:0. Golove su postigli Lukman, Ruđeri i najskuplje pojačanje u istoriji tima iz Bergama El Bilal Ture.