Đenova deklasirala Romu
Đenova; Foto: Beta/AP/Tano Pecoraro

Nesuđeno pojačanje Zvezde zadalo poslednji udarac Murinju i Romi (VIDEO)

Italijanska Serija A jedna je od najzanimljivijih na svetu jer u svakom meču favorit može debelo da bude deklasiran. Kao što je u četvrtak uveče, u poslednjem meču 6. kola Đenova deklasirala Romu rezultatom 4:1 (2:1).

Time je dodatno produbljena kriza u kojoj se nalaze Rimljani sa Žose Murinjom. Bio je ovo njihov treći poraz u prvih šest rundi i tek su na 16. mestu na tabeli. Đenova je stigla do sedmog boda u sezoni i zauzima 11. mesto.

Krenulo je sve od vodećeg gola Alberta Gudmunsona, koji je pogodio u na otvaranju. Ali, već u 22. minutu Brajan Kristante je poravnao rezultat. Tada na scenu stupa nesuđeno pojačanje Crvene zvezde.

Mateo Retegi je pre par godina bio na meti crveno-belih. Sada je ipak nerealna opcija, jer je u međuvremenu postao velika nada i zvezda italijanskog fudbala.

U finišu prvog poluvremena je volejom zakucao loptu u mrežu Ruja Patrisija. Time je, praktično, prelomio meč jer je gol dao u najgorem mogućem trenutku po “vučicu”.

Da je to istina, videlo se u drugom delu, kada je Roma napadala, a Đenova davala golove. Najpre je Morten Torbi glavom doneo 3:1, da bi konačan rezultat postavio Žunior Mesijas. Bio je to njegov debi iz snova, a pre samo nekoliko godina bio je raznosač pica.