Prodaju više nego Mbapeovi

Raspad sistema u PSŽ: Nica osvojila Park prinčeva posle 14 godina

Punih 14 godina Nica nije slavila na čuvenom Parku prinčeva, a onda je došao 15. septembar 2023. godine i ta duga tradicija je prekinuta. Ekipa sa Azurne obale savladala je Pari Sen Žermen rezultatom 3:2 u meču 5. kola francuske Lige 1.

Junak velike pobede gostiju bio je Terem Mofi. Nigerijac je bio strelac u 21. i 69. minutu, a u 53. je asistirao Gaetanu Labordeu.

Parižanima nisu bila dovoljna dva gola Kilijana Mbapea da izbegnu prvi poraz u sezoni, kao ni debi Randala Kolo Muanija koji je zaigrao u drugom poluvremenu i tako odigrao prve minute u dresu “svetaca”.

Nica je pobedom prestigla PSŽ na tabeli i trenutno je druga sa devet bodova, dok izabranici Luisa Enrikea imaju osam i sad su treći na tabeli.