Timočanin - Trajal; Foto: Prinscreen/fktrayal1933ks

Srpski fudbal pomera granice: Meč u Pirotu trajao tri minuta, dok golman nije legao na travu

Nije nezapamćen slučaj, ali je svakako nesvakidašnji, onaj koji je viđen u Pirotu u utakmici 23. kola Srpske lige Istok između Timočanina i Trajala. Naime, domaćini su dočekali Kruševljane sa samo sedam igrača i bez ijedne izmene, pa su već tada svi znali da ovaj meč neće dugo trajati.

Tek što je meč počeo, u drugom minutu, Trajal je “načeo” rivala golom Alekse Beskorlainija. Već u sledećem je golman domaćih ispucao loptu i legao na travu. Navodno, zbog povrede. Prema pravilima fudbalske igre, više nije bilo uslova da se meč nastavi i on će biti registrovan službenim rezultatom 3:0.

500-bonusa

Iz Trajala su bili vrlo ljuti posle meča, iako su dobili pobedu bez borbe i za “zelenim stolom”. Ostvarili bi je, svakako, i na “zelenom tepihu”, ali su želeli da igraju.

– Mene je iznenadio postupak Timočanina da dođu sa sedam igrača. Moji momci to nisu zaslužili, da pređemo toliki put do Pirota i dočeka nas ovo. Želeli smo da odigramo pravu prvenstvenu utakmicu, ali neka to služi njima na čast. Odradili smo trening ovde u Pirotu i vraćamo se u Kruševac – rekao je trener Trajala Ivica Momčilović.