Juventus, otpisani Dušan Vlahović i Federiko Kjeza

Strašan meč Dušana Vlahovića: Srbin dao dve golčine – Juventus je lider Serije A (VIDEO)

Fudbaleri Juventusa dočekali su Lacio u jednom od u najavi najzabavnijih mečeva 4. kola Serije A, a na kraju su, posle prednosti od 2:0 na poluvremenu uspeli to da sačuvaju, te da se dokopaju sva tri boda. Konačan rezultat bio je 3:1.

Dušan Vlahović se nije proslavio u dresu Srbije u prethodna dva meča protiv Mađarske i Litvanije, ali je nastavio da rešeta u dresu Stare dame.

Već u 10. minutu derbija italijanske Serije A Lacio je osetio njegovu “oštricu”. Srbin je postigao izuzetan gol i razgalio navijače Juventusa na Alijanc stadionu.

Tok utakmice

Brzu akciju po desnoj strani Vlahović je rešio impresivnom realizacijom, i to slabijom desnom nogom.

Zato je toliko tražen i smatra se za jednog od najboljih napadača današnjice, ali ga Juventus i dalje čuva u svojim redovima.

Već u 26. minutu na semaforu je pisalo 2:0, a strelac je bio Federiko Kjeza na asistenciju Adrijena Rabioa.

Inače, Kjezi je to bio peti gol na poslednjih sedam mečeva u Seriji A. Na taj način je izjednačio učinak sa 48 prethodnih duela.

Pri tom rezultatu se otišlo na pauzu za poluvreme. U 19. minutu nastavka precizan za Lacio bio je Luis Alberto. Brazilac je dao nadu svojim saigračima (među kojima, kao što znamo, više nije Sergej Milinković Savić).

A, onda je svega tri minuta kasnije na scenu opet stupio Vlahović. Postigao je predivan gol izvan kaznenog prostora, koji je bio njegov četvrti na četiri utakmice. Jasno je da se polako može reći da ulazi u pravu, prepoznatljivu formu, od čega bi i Srbija mogla da profitira u bliskoj budućnosti.

Na kraju, to je bilo dovoljno ekipi Masimilijana Alegrija da dođe do desetog boda iz četiri meča, pa je stoga Juventus trenutno prvi na tabeli, bar dok se ne završi meč između Intera i Milana, koji se igra od 18 časova.