fudbaler Crvene zvezde na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Cukarickog na stadionu Rajko Mitic, Beograd, 24.02.2024. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Crvena zvezda, Superliga Prvenstvo Srbije, Cukaricki
Fudbaleri Crvene zvezde slave gol Šerifa Endijajea, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Zvezda pobedila, ali zbog 2 penala će opet “goreti” Srbija

Crvena zvezda je ostvarila i treću uzastopnu pobedu u Superligi Srbije. Na stadionu “Rajko Mitić” je savladan Čukarički 3:0 uz 2 dosuđena penala za domaćina zbog kojih će se ponovo dići bura u srpskom fudbalu.

– Mislim da smo odigrali dobru utakmicu. Ima puno stvari kojima nisam zadovoljan, ali ima i puno stvari koje igrači polako usvajaju i to me raduje. Treba nam vremena da uđemo u takmičarsku formu. Imamo igrače koji su nam se tek priključili – rekao je Vladan Milojević odmah posle meča.

– Posle primljenog prvog gola, promenili smo način igre. Rizikovali smo, imali smo svoje šanse, nismo ih iskoristili. Iskusna ekipa kakva je Zvezda to kažnjava. Dva gola su nam dali iz neke naše neprofesionalnosti – rekao je trener Čukaričkog, Gordan Petrić.

Prvi penal za Zvezdu

Teško da prođe neko kolo Superlige bez nekih kontroverzi, a sve češće se to događa i zbog utakmica aktuelnog šampiona Srbije. Bilo je žestokih reakcija posle prošlonedeljne pobede u Novom Pazaru, a ne sumnjamo da će ih biti i posle onoga danas.

Sudija Marko Ivković mogao bi da se nađe na udaru javnosti, ne isključujemo ni saopštenje Čukaričkog posle meča, zbog oba jedanaesterca koja je dosudio u korist domaćeg tima.

Prvi je bio već u 8. minutu nakon gledanja VAR snimka zbog sudara glavama Spajića i Tošića. Igrač Zvezde jeste prvi stigao do lopte, a potom je usledio udarac glavom defanzivca Čukaričkog. Dok se ukazivala pomoć oglasili su se i iz VAR sobe i pozvali arbitra da pogleda snimak. On je to učionio i potom pokazao na “belu tačku”. Siguran izvođač je bio Gelor Kanga.

Endijajeovo iskupljenje za “onu bruku”

Šerif Endijaje je rešio da ovog proleća opravda uloženi novac i iskupi se navijačima za one promašaje koji su skupo koštali crveno-bele u prvom delu sezone. Jedan od tih promašaja koji se pamte se dogodio baš i protiv Čukaričkog, kada je Zvezda na kraju bila i poražena jesenas.

Ovog puta je Senegalac to nadoknadio u 36. minutu kada je dobio sjajnu loptu od Hvanga. Stigao je do nje, zaobišao golmana Filipovića i potom iz ne baš jednostavne pozicije uz pomoć stative poslao loptu u mrežu.

Drugi penal za Zvezdu

Nastavio je da se trudi u drugom poluvremenu i tada je izborio drugi jedanaesterac za crveno-bele. Bio je 74. minut kada je sudija Ivković po drugi put na meču pokazao na “belu tačku” u koristi domaćina. Endijaje je sklonio loptu nakon čega je došlo do kontakta između Vranješove i njegove noge. Sudija je odmah dosudio penal. Možemo reći možda i sumnjivija odluka od one kod prvog jedanaesterca.

Crveno-beli su i drugi jedanaesterac iskoristili, samo je drugi egzekutor bio. Osman Bukari je preuzeo od Kange ulogu izvođača najstrože kazne i bio precizan, te time stavio tačku na ovaj meč.

Do kraja utakmice Milojević je ubacio na teren i Krasoa, kome je ovo prvi meč nakon povratka sa Kupa afričkih nacija, gde je osvojio titulu sa Obalom Slonovače.

Crvenu zvezdu u sledećem kolu očekuje novi derbi i gostovanje protiv TSC-a u Bačkoj Topoli. Čukarički će dočekati Napredak na svom terenu.