Gol-razlika nam je u Evropi 9:34
Omri Glazer posle meča Mančester siti - Crvena zvezda; Foto: Beta/AP/Dave Thompson

Omri Glazer je rekorder Lige šampiona: Golman Zvezde ispisao istoriju na “Etihadu”

Golman Crvene zvezde Omri Glazer postao je rekorder Lige šampiona u porazu od Mančester Sitija. Iako je srpski prvak izgubio rezultatom 3:1, izraelski golman je upisao čak 13 odbrana, što do sada nikome u istoriji ovog takmičenja nije uspelo.

Glazer je fenomenalno branio u većem delu meča na stadionu “Etihad” i bio najzaslužniji što je Zvezda na poluvreme otišla sa prednošću od 1:0. Ali, imao je nesreću da u 60. minutu napravi kardinalnu grešku i omogući Hulijanu Alvarezu da postigne gol iz slobodnog udarca.

Istini za volju, kod preostala dva gola bio je bez šansi da odbrani, a sprečio je još sigurnih pet ili šest pogodaka “građana”.

Izraelac je na listi po broju odbrana prestigao Fernanda Musleru koji je do sada bio rekorder sa 12 odbrana na meču Galatasaraj – Real koji je odigran 22. oktobra 2019. godine.

U grupi golmana sa po 11 odbrana u Ligi šampiona je i doskorašnji kapiten Crvene zvezde Milan Borjan koji je toliko zaustavljenih udaraca imao u porazu 1:6 od Pari Sen Žermena, 3. oktobra 2018. godine.