Bafalo Bils - Kanzas Siti Čifs; Foto: Beta/AP/Jeffrey T. Barnes

Još sportova

Poznati svi finalisti NFL plej-ofa: Mahoms ponovo slomio srca “Bils mafije”, Lavovi na korak od sna

Branioci NFL titule, Kanzas Siti Čifsi plasirali su se prošle noći u finale Američke fudbalske konferencije. Oni su u gostima pobedili Bafalo Bilse sa 27:24 i tako im ponovo naneli težak poraz u plej-ofu. Čifsi će u finalu konferencije igrati protiv Baltimor Rejvensa koji su ranije slavili protiv Hjustona sa 34:10.

Duel u “Orčard Parku“ između Bilsa i šampiona Čifsa odlučen je u poslednjoj deonici. Odlučujući momenat meča odigrao se početkom četvrtog perioda kada je Ajzea Pačeko trčanjem upisao tačdaun.

Bafalo je na nešto manje od dva minuta pre kraja imao šansu da dođe do iznednačenja, ali fild gol Tajlera Basa nije bio precizan. Još jednom je plej-of drama između ova dva tima pripala Mahoumsu i drugovima.

Patrik Mahoums je imao 17 uspešnih dodavanja iz 23 bacanja za 215 jardi i dva tačdauna. U paru sa Trevisom Kelceom upisao je više tačdauna od legendarnog tandema Nju Ingland Petriotsa Tom Brejdi – Rob Gronkovski.

Lavovi bili najgori tim lige, a sada na korak od Superboula

U finale Nacionale fudbalske konferencije plasirali su se i Detroit Lajonsi. Oni su pred svojim navijačima pobedili Tampa Bej Bakanirse sa 31:23. Utakmica u Detroitu tri četvrtine bila je potpuno izjednačena, a poslednji period doneo je odluku.

U odlučujućih 15 minuta odbrana domaćih posao je odradila skoro bez greške, a presudili su tačdauni Gibsa i Brauna za seriju Lajonsa 14:0. Evans je na četiri i po minuta pre kraja duela smanjio na 31:23, ali promene rezultata više nije bilo, jer je u završnici podbacio Bejker Mejfild.

Džared Gof je predvodio Detroit sa 30 kompletiranih dodavanja (30/43) za 287 jardi i dva tačdauna, dok je Mejfild kod Bakanirsa imao 26 uspešnih dodavanja (26/41) za 349 jardi, tri tačdauna, ali i dva intersepšna.

Protivnik Detroita u finalu biće San Francisko Fortinajnersi koji su ranije pobedili Grin Bej Pekerse sa 24:21. Finala konferencija na programu su sledećeg vikenda.