Velja Stjepanović
Velimir Sjepanović (Foto: MN press)

Još sportova

Srpski plivači osvojili zlato na Evropskom prvenstvu

Muška plivačka štafeta Srbije osvojila je zlatnu medalju u disciplini 4×100 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u plivanju u Beogradu.

Srbija je do zlatne medalje stigla rezultatom od tri minuta, 12 sekundi i 90 stotinki. Za Srbiju su plivali Velimir Stjepanović, Nikola Aćin, Justin Cvetkov i Andrej Barna.

Drugo mesto osvojila je štafeta Poljske (3:13.25), dok je bronza pripala Grčkoj sa vremenom 3:13.73.

Stjepanović u finalu na 200 metara

Nešto ranije ovog četvrtka, srpski plivač Velimir Stjepanović plasirao se u finale trke u disciplini 200 metara slobodnim stilom.

Stjepanović je osvojio prvo mesto u svojoj polufinalnoj grupi, pošto je 200 metara isplivao za jedan minut, 47 sekundi i 12 stotinki. Ukupno je imao peti rezultat u polufinalu.

Najbrže vreme u polufinalu ostvario je David Popovići iz Rumunije (1:46.15), a finale je na programu u petak od 18.36 časova.