Kad dođete do penala i vidite da on brani – odmah im predajte! Najbolji golman sveta poništio Mesijev blam (VIDEO)

Golman Aston Vile Emilijano Martinez opet je heroj Argentine. Fantastični čuvar mreže prvaka Južne Amerike i sveta je u četvrtfinalu Kopa Amerika protiv Ekvadora u Hjustonu u penal-seriji odbranio dva jedanaesterca i omogućio saigračima da nastave odbranu titule.

U regularnih 90 minuta bilo je nerešeno (1:1), a pošto na kontinentalnom šampionatu Južne Amerike nema produžetaka već se odmah pucaju penali, Argentina je slavila sa 4:2 i prošla u polufinale.

Selekcija Lionela Skalonija je u regularnom delu povela golom Lisandra Martineza u 35. minutu. Ekvador je najveću priliku za izjednačenje imao u 62. kada je Ener Valensia iz penala pogodio stativu, međutim, u nadoknadi ih je spasio Kevin Rodriguez koji je pogodio za konačnih 1:1.

KLADITE SE NA KOPA AMERIKA U SOCCERU

Usledili su penali u kojima je prvi pucao Lionel Mesi. Pokušao je čuvenom panenkom, ali je pogodio prečku. Mesiju je ovo prvi neuspešno izvedeni penal od Mundijala u Kataru kada mu je protiv Poljske u grupnoj fazi udarac s 11 metara odbranio Vojčeh Ščensni.

Međutim, Martinez je opet dominirao kada je bilo najpotrebnije. Odbranio je prva dva penala Ekvadora, koje su izveli Anhel Mena i Alan Minda. Svi ostali igrači su pogodili, ali je golman Argentine na početku serije doneo svom timu kapitalnu prednost.

Martinez, inače ima neverovatnu statistiku odbranjenih penala u reprezentaciji Argentine. Od 24 jedanaesterca samo je 12 završilo u njegovoj mreži. Odbranio je čak 9 udaraca sa 11 metara. Dva su otišla pored gola, a jedan je pogodio okvir.

Sjajni čuvar mreže je pokazao na ovom meču i da je velilki čovek, pošto je po zavreštku meča, umesto da slavi sa Argentincima, tešio uplakanog golmana Ekvadora Aleksandera Domingeza (37), kome je ovo po svemu sudeći bilo poslednje veliko takmičenje u karijeri.