NAVIJACI fudbalera Novog Pazara na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Crvene zvezde na Gradskom stadionu Novog Pazara, Novi Pazar 17.04.2014. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Crvena zvezda, Superliga Prvenstvo Srbije, Novi Pazar

Novi Pazar srušio Javor na Partizanov pogon: Lalatović upisao drugu pobedu zaredom

Fudbaleri Novog Pazara savladali su Javor 2:0 (0:0) u utakmici 17. kola Superlige Srbije. U Drugom meču odigranom u Subotici domaći Spartak savladao je Radnik iz Surdulice minimalnim rezultatom – 1:0

Što se tiče utakmice Novi Pazar – Javor, domaći tim je do pobede predvodio tandem bivših igrača Partizana – Sejduba Suma i Marko Šćepović.

Omaleni veznjak je prednost svom timu doneo u 47. minutu. Pogodio je Gvinejac na pas još jednog nekadašnjeg igrača crno-belih, Adema Ljajića.

Javor je krajem utakmice ostao bez igrača pošto je Branko Kopitović zaradio drugi žuti karton. Šćepović je neposredno pre poslednjeg sudijskog zvižduka postavio konačan rezultat.

Lalatović i Spartak upisali drugu uzastopnu pobedu

Što se druge utakmice, Subotičani su pred svojim navijačima savladali ekipu Radnika. Utakmica na Gradskom stadionu igrana po maglovitom vremenu završena je rezultatom 1:0.

Strelac jedinog gola bio je makedonski internacionalac Miloš Tošeski u 13. minutu na dodavanje Luke Bijelovića. Bio je to prvenac u ovoj sezoni za nekadašnjeg fudbalera Zemuna i skopskog Rabotničkog.

Spartak je dolaskom trenera Nenada Lalatovića ostvario drugu uzastopnu pobedu rezultatom 1:0 pošto je u prethodnom kolu slavila u gostima protiv Traktorista, ekipe IMT-a.