Voždovac niže poraze sa najmlađim trenerom u Superligi: Mladost grabi ka izlasku u Evropu

Fudbaleri lučanske Mladosti slavili su kod kuće protiv Voždovca rezultatom 2:0 u okviru 22. kola Superlige Srbije.

Sudija Milan Mitić je u 51. minutu pokazao direktan crveni karton Džunior Flemingu, pa je Voždovac do kraja igrao sa igračem manje.

Donimani Jakuba Sile postigao je prvi gol za Mladost u 66. minutu na asistenciju Aleksandra Varjačića. Konačan rezultat je postavljen u 82. minutu golom Marka Veličkovića.

Ovo je treći uzastopni poraz tima iz Beograda pošto su u prolećnom delu Superlige poraženi i od Crvene zvezde i od Napretka, te možemo da konstatujemo da boravak najmlađeg trenera u Superligi Nikole Mitića (32) nije najbolje otpočeo.

Mitić je u Voždovcu od decembra 2022. godine gde je radio kao asistent Marku Saviću, međutim smenom pomenutog prvog trenera to mesto je preuzeo Bujanovčanin, ipak ne može se reći da mu zasad cvetaju ruže na klupi “Zmajeva”.

Za razliku od Voždovca, Mladost ne zna za poraz u nastavku sezone, jer je posle remija sa Vojvodinom, usledila i druga pobeda (prva je bila protiv Spartaka u Subotici). Lučanci se nalaze na šestom mestu dok je Voždovac deveti.