RADOST fudbalera TSC na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Crvene zvezde na stadionu Rajka Mitica, Beograd, 02.05.2024. godine Foto: MN Press Fudbal, Crvena zvezda, Superliga Prvenstvo Srbije, TSC

Vojvođanske goleade: TSC zaustavio Dudića za nastavak potere za Partizanom, Voša o(Čuka)na na Karađorđu

TSC nastavlja trku za Partizanom i drugom pozicijom koja donosi drugi kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. I u novom kolu plej-ofa Superlige Srbije su dodatno smanjili zaostatak pošto su najveće iznenađenje sezone, Radnički iz Kragujevca, pobedili u spektakularnom meču 4:3.

Mašinerija Peđe Dudića koja je u prolećnom delu sezono pobeđivala sve osim Crvene zvezde u prvenstvu, sada je ipak zaustavljena.

Slotomanija

Primili 3 gola za 15 minuta

Bio je to susret za sladokusce na “TSC areni” u Bačkoj Topoli, a Kragujevčane je skupo koštao očajni ulazak u meč. U prvih 15 minuta su primili čak tri gola.

Jovanović je u 6. minutu načeo goste, koji se nisu ni opasuljili od toga a već su primili drugi (strelac Đakovac) i treći gol (Stojić). Dobro je njihov trener posle meča rekao da su oni poklonili golove protivniku.

– Definitivno, TSC nas je ‘prevario’ u prvih 15 minuta. Iz našeg poseda primimo gol, drugi iz kornera. Videli ste kako igraju ‘namazano’, pa idu u našeg golmana, pa ne daju da baci loptu u kontru, mi treba da odrastemo u tom smislu. Bilo je posle prekasno sve. Možda da smo dali gol iz penala za 3:1, bilo bi drugačije. U drugom poklanjamo taj penal ni iz čega. Na kraju smo spasili čast, pokazali karakter, postigli ta dva gola. Čestitam TSC-u, bili su bolji u tih prvih 15 minuta. Idemo dalje, ostala su još tri kola do kraja – rekao je Dudić posle meča.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme. Mnogi su, bez obzira, na rezultat dobro znali da je u prethodne tri utakmice Radnički preokretao nakon što je gubio na poluvremenu.

Ipak, u 56. minutu novi kiks igrača gostujućeg tima. Napravili su prekršaj u svom šesnaestercu, a siguran izvođač penala bio je Đakovac za ogromnih 4:0.

Stali na korak od spektakularnog kambeka

I tek nakon toga je Radnički počeo da igra. I pokazao je zašto je pravio preokrete u drugih 45 minuta. Najpre u 60. minutu Sahli postiže prvi gol, pa u 78. je Stojić savladao sopstvenog golmana.

Sudija je produžio meč za još 5 minuta i već u prvom minutu nadoknade Bukumira postiže gol za 4:3 i uvlači strepnju u igrače i navijače TSC-a. Ipak, u preostalih nekoliko minuta je izostao potpuni kambek Dudićeve ekipe.

TSC u preostala tri kola imaće priliku da sustigne Partizan i ponovo igra kvalifikacije za Ligu šampiona. Protivnici su mu Čukarički, Mladost Lučani i Napredak.

Sa druge strane, Radnički je uprkos porazu ostao na 4. mestu koje donosi evropske kvalifikacije i ostaće tu bez obzira što je Čukarički pobedio Vojvodinu u Novom Sadu 3:1.

Ivanović upropastio Vošu na “Karađorđu”

Na “Karađorđu” je tim sa Banovog brda pobedio ovog proleća fantastičnu Vojvodinu. “Lale” su doživele tek drugi poraz u poslednjih 14 mečeva u svim takmičenjima. Na taj način su “brđani” pobegli Vojvodini na 3 boda i smanjili zaostatak za Radničkim 1923 na jedan bod u daljoj borbi za to 4. mesto.

Ponovo je fantastično odigrao nekadašnji igrač Partizana, Đorđe Ivanović, pogotovo u prvih 45 minuta. Asistirao je kod prvog pogotka

Nikčeviću u 11. minutu za prvi pogodak, a onda je u 43. duplirao prednost gostiju.

Pred istek sat vremena igre Miladinović je postigao i treći pogodak i time već tada rešio pitanje pobednika. Dejan Zukić je u 79. minutu dao nadu Novosađanima, a Vukanović je u 95. spasio čast.

Od sve tri ekipe (Čukarički, Vojvodina i Radnički Kragujevac) u preostala tri kola najteži raspored imaju “brđani” koje očekuju sve dueli sa prve tri ekipe na tabeli (TSC, Partizan i Zvezda).